Giant Polska wspiera Akademię Michała Kwiatkowskiego Copernicus

czwartek, 28 września 2023

Giant

Giant Polska od przyszłego roku zacieśni współpracę z Akademią Michała Kwiatkowskiego Copernicus. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać dzieci i młodzież w rozwijaniu kolarskiej pasji!

To już 5 lat, kiedy zaczęła się nasza przygoda i Giant objął patronatem pomarańczowe barwy nie tylko drużyny World Tour (CCC Team), ale również Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus. Od tego czasu zawodnicy z Torunia na rowerach Giant wywalczyli wiele medali Mistrzostw Polski i podiów na międzynarodowych zawodach.

Akademia Michała Kwiatkowskiego Copernicus rozpoczęła działalność w 2013 roku, kiedy to Michał Kwiatkowski (Mistrz Świata, wielokrotny Mistrz Polski i drużynowy Mistrz Świata) wraz z trenerami, sponsorami oraz pasjonatami kolarstwa z Torunia postanowili założyć nowy klub dla dzieci i młodzieży. Misją Akademii stały się rozwój i popularyzacja wszystkich form kolarstwa wśród najmłodszych, jak również szkolenie zgodnie z najnowszymi europejskimi standardami.

Na przestrzeni lat podopieczni Akademii zdobyli wiele medali Mistrzostw Polski, jak również medale Mistrzostw Europy czy Świata. W 2022 r. Dominik Ratajczak zdobył tytuł Mistrza Świata Juniorów na torze, a w tym roku brązowe medale wywalczyli Dawid Łątkowski podczas Mistrzostwa Europy na torze oraz Maria Okrucińska podczas Igrzysk Młodzieży na Słowenii (EYOF).

Od momentu powstania Akademia Copernicus wywalczyła 1500 miejsc na podium, ponad 300 medali Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata oraz zrzesza obecnie ponad 80 zawodników (od kategorii żak do U-23).

Niezmiernie cieszymy się, że młode polskie talenty startują na naszych rowerach. Wspieramy ich w przygotowaniach i trzymamy kciuki podczas zawodów!

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej Akademii oraz profilu na Facebooku.

Udostępnij