Woods wygrywa 7. Rundę Pucharu Świata XC!

poniedziałek, 2 października 2023

Drużyny i zawodnicy

Carter Woods z Giant Factory Off-Road Team wygrał wyścig cross-country (XC) w kategorii U23 podczas siódmej rundy Pucharu Świata UCI w kolarstwie górskim, która odbyła się w Snowshoe, w stanie Wirginia Zachodnia w USA. Woods zajął również drugie miejsce w short tracku, co w efekcie przełożyło się na bardzo udany występ.

Puchar Świata po raz pierwszy w tym roku zawitał do Ameryki Północnej, dlatego Woods był zdeterminowany, aby jak najlepiej się zaprezentować. Zrobił to zaliczając doskonały występ, który przyniósł mu drugie zwycięstwo w XCO w tym roku.

„Budząc się rano, wiedziałem, że to będzie udany dzień”, powiedział Woods. „Moje ciało było gotowe na wszystko, co ta szybka i techniczna trasa mogłaby mi rzucić pod nogi. Po moim drugim miejscu w XCC wiedziałem, że mam odpowiednie tempo i jestem gotów rywalizować o zwycięstwo w XCO”.

Woods zaatakował wcześnie podczas wyścigu XCO. Z przodu jechał również francuski kolarz Adrian Boichis oraz Amerykanie Riley Amos, Bjorn Riley i Brayden Johnson. Wchodząc w drugie z sześciu okrążeń, przewaga między Woodsem a Boichisem zaczęła się powiększać.

„Wszystko szło doskonale od samego początku”, powiedział Woods. „Miałem świetny start i wyszedłem na prowadzenie. Na tej trasie, jeśli uda ci się utworzyć grupę dwóch lub trzech zawodników na czele, możesz utrzymać tę przewagę przez cały wyścig, i to właśnie zrobiliśmy z Adrianem”.

Jadąc na swoim rowerze Anthem Advanced Pro 29, Woods był bezbłędny na technicznej trasie w Snowshoe.

„Wchodząc w ostatnie okrążenie, wiedziałem, że będzie zacięta walka o zwycięstwo”, powiedział Woods, który miał na sobie kask Giant Rev Pro oraz buty Charge Pro. „Nadal prowadziłem i czekałem na ataki podczas podjazdów - Adrian przypuścił dwa mocne ataki. Udało mi się obronić dwa razy, a po drugim wiedziałem, że już opada z sił. Dlatego jak tylko zwolnił, zaatakowałem go ponownie i zdobyłem przewagę, którą udało mi się utrzymać do samej mety”.

Dzięki drugiemu zwycięstwu w Pucharze Świata XCO w tym roku, Woods zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, z przewagą jednego punktu nad Boichisem. Finałowa runda odbędzie się na rodzinnej ziemi Woodsa, ponieważ seria zakończy się w przyszłym tygodniu w Mont-Sainte-Anne, w Quebecu.

„Nawet tutaj było dużo osób, które kibicowały mi i to było coś innego niż w Europie”, powiedział Woods. „Była świetna atmosfera i z niecierpliwością czekam, aby spotkać się z rodziną i Kanadyjczykami w przyszłym tygodniu”.

Udostępnij